Vlastivědný časopis obyvatel horní Odry
Vydává Společnost přátel Poodří ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody v Odrách a Jeseníku nad Odrou, Správou chráněné krajinné oblasti Poodří a Svazkem obcí Region Poodří.

Návštěvní kniha

 

 

 


 


odpovědět na příspěvek | 20. listopadu 2019, 02:10 Jiri Krivohlavy [mail]

Skoda, doufal jsem ze tady najdu info proc uz tak dlouho nevysel

odpovědět na příspěvek | 18. dubna 2018, 15:42 Alex

Vypadá, že časopis už od roku 2017 nevychází. Divím se, že se vůbec tak dlouho udržel. Bez dotací to určitě být nemohlo.

28. dubna 2018, 15:48 Radim Jarošek odpovídá: [mail]

Dobrý den,
časopis stále vychází ve dvou číslech v roce v nepravidelných intervalech. Pokud jde o dotace, tak na vydávání časopisu přispívají obce, z menší části sponzoři a reklama, mnozí čtenáři také přispějí nad výši předplatného.

odpovědět na příspěvek | 27. září 2016, 12:03 rolo

Viděl jsem jen pár čísel. V muzeu, koupit se to nedá, ono to musí být celkem neprodejné. Zdá se mi to poněkud přejaroškováno.

odpovědět na příspěvek | 02. března 2016, 08:04 Libor Friedel [mail]

Časopis Poodří (2/2015) jsem si včera poprvé koupil ve fyzické podobě v IC Nový Jičín. Některá starší čísla jsem měl stažená v pdf, pár mi jich půjčila kamarádka. Líbí se mi jeho pestrost, je opravdu historicko-vlasti/přírodo-vědný .

Sestavuji si rodokmen, mám předky z Polanky a dávné (i současné, různě vzdálené) příbuzné z dalších obcí v Poodří. Můj předek Ondřej F. (1735-1797) byl venator (lesník, myslivec...) v Polance, ve službách jejího tehdejšího majitele, Jana Václava z Mönnichu. Představuji si, jakou přírodu asi poznával on. Proto mě zajímají články k historii, památkám a osobnostem.

Před půl rokem jsem objevil kouzlo běhu. Miluju výběhy do Poodří, k rybníkům, Oderské nivě... Je to nádherná krajina a příroda v každé roční době. Tvoří skvělý protipól vůči kopcům Beskyd. Jsem rád, že se v regionu pořádají i sportovní akce a stojí za to o nich psát.

Považuji za dobré poznávat kraj, v němž člověk vyrůstal či v němž žije. Časopis Poodří k tomu poskytuje výbornou příležitost. Děkuji za něj.

odpovědět na příspěvek | 07. října 2015, 21:30 Radim Jarošek

Vážení návštěvníci webových stránek POODŘÍ,
uvítali bychom Vaše názory na web časopisu, sdělení, co byste si rádi v POODŘÍ přečetli a otevřenou kultivovanou diskusi k tématům týkajících se Poodří, krajiny kolem řeky Odry.

Stránkování:
1-5